Strona Główna BIP Strona Główna
Strona główna
 
Witamy na oficjalnej stronie internetowej
Wojskowej Komendy Uzupełnień

w Białymstoku

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszej stronie wiele przydatnych informacji. Należy pamiętać, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, a spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa. Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.   

*******


 

*******

Więcej informacji >>>

 

  2017-01-16
Piknik pod hasłem „Bezpieczna Polska”.
W sobotę 14 stycznia br. w ramach Pikniku pod hasłem „Bezpieczna Polska”, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białymstoku wystawiła stoisko promocyjno – informacyjne.

2017-01-03
Kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych w 18 Pułku Rozpoznawczym w Białymstoku.
Informujemy, że w 18 Pułku Rozpoznawczym w Białymstoku odbędą się kwalifikacje żołnierzy rezerwydo zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych.

2016-12-21
Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

W tym roku po raz drugi będziemy obchodzić Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

  2016-12-16
Spotkanie Wigilijne.

16 grudnia br. przy wigilijnym stole spotkali się pracownicy oraz żołnierze zawodowi Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku.

  2016-12-16
Kwalifikacje do korpusu szeregowych zawodowych oraz NSR w 2017 roku w jednostkach wojskowych 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Informujemy , że w jednostkach wojskowych 6 Brygady Powietrznodesantowej w 2017 r. odbędą się kwalifikacje żołnierzy rezerwy do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych oraz NSR.

 

Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów, 31 lipca 2015 r. została uruchomiona inicjatywa „Obywatel”, której częścią jest portal www.obywatel.gov.pl. Jego głównym celem jest zapewnienie aktualnej i najwyższej jakości informacji na temat usług publicznych realizowanych przez administrację. Na stronie znajdują się opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli m.in. dotyczące służby wojskowej.

 

W sprawach skarg, wniosków i petycji Wojskowy Komendant Uzupełnień w Białymstoku przyjmuje:
  - w każdy poniedziałek w godzinach 9.00 - 17.00.

*******

Prawo do powszechnego składania skarg, wniosków i petycji jest instytucją konstytucyjną. Stanowi o tym art. 63 Konstytucji RP z dnia 2 kwietnia 1997 r. Organizację, tryb przyjmowania, rozpatrywania i załatwiania skarg, wniosków i petycji reguluje Dział VIII Kodeksu postępowania administracyjnego oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków. Skargi i wnioski nie zawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.